Niedosluch

Niedosluch

Wyróżnia się dwa podstawowe problemy zdrowotne związane z niedosłuchem. Jest to miedzy innymi niedosłuch przewodzeniowy, który objawia się niedosłyszeniem zwłaszcza dźwięków niskich. Pacjenci mający taki kłopot niekiedy słyszą dużo gorzej tego rodzaju www.djmike.com.pl/dj-na-impreze-firmowa-warszawa/ brzmienia, bądź nawet nie słyszą ich wcale.

To oznacza, że w trakcie wykonywania rozmowy telefonicznej czy chociażby jadąc w zapełnionym po brzegi środku transportu, osoba niedosłysząca ze zdiagnozowaną tego rodzaju dysfunkcją zdrowotną słyszy lepiej niż w momencie rozmowy twarzą w twarz, w ciszy i spokojnym miejscu. Co świadczy o takim rodzaju niedosłuchu?

Przede wszystkim są to często występujące rozmaite szumy uszne. W ostrzejszych przypadkach dochodzi dodatkowo do wycieków usznych, które towarzyszą zazwyczaj przewlekłemu zapaleniu ucha środkowego.

Jeszcze innym rodzajem niedosłuchu jest niedosłuch odbiorczy, który opiera się na problemie wręcz odwrotnym do wyżej przytoczonego, a mianowicie osoba chora nie słyszy dobrze dźwięków wysokich. Tym samym jest wyraźny problem z tym, aby usłyszeć dźwięk dzwoniącego telefonu czy nawet dzwonek do drzwi.

Telewizor w domu takiego chorego z reguły jest bardzo głośno, podobnie radio, gdyż ciężko jest poszkodowanemu coś wychwycić z tradycyjnego przekazu. Symptomem w tym przypadku są szumy uszne. Czasem występuje też uczucie zapchania uszu. Przyczyn pierwszego niedosłuchu, czyli przewodzeniowego jest wiele – ciało obce zatykające ucho, zapalenie ucha zewnętrznego, uszkodzenie błony bębenkowej.

W drugim schorzeniu, czyli niedosłuchu odbiorczym za powody uznaje się zazwyczaj urazy, jakimi mogą być chociażby złamanie kości skroniowej. Wtedy dochodzi do naruszenia struktury błony bębenkowej.

Niedosluch Pacjenci mający taki kłopot niekiedy

podejrzane na: www.senior.pl

Czasem winne są problemy z mikrokrążeniem w uchu wewnętrznym i infekcje wirusowe takie jak półpasiec, grypa, świnka czy różyczka.

 

Autor:

Author: admin

Share This Post On